כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד אילן ורדניקוב ©

זמן קצר לאחר ששאול אלוביץ' השתלט על בזק, הוא נטל הלוואות ענק חריגות וחילק דיווידנדים במיליארדי שקלים. בתי המשפט אישרו את המינוף המופרז, ואיפשרו לבזק לחלק דיוווידנדים במיליארדים. עם הרוח הגבית הזאת, אלוביץ' הרשה לעצמו להעביר את עסקת "יס" שעומדת במרכז חקירה פלילית.

אחת הה...

דמיינו שאתם נמצאים בקזינו מפואר ומהמרים על סכומי עתק. דמיינו גם שהצלחתם לזכות ברווח שיספיק לכם ולמשפחתכם לכל החיים. האם יכול להיות יותר טוב מזה? אתם תתפלאו, אבל התשובה חיובית. כשהימרתם נטלתם סיכון שיכול היה להסתכם בהפסד כל הונכם. בשוק ההון אפשר להמר בכספם של אחרים.

בפסק...

קו ההגנה של בנימין נתניהו לאחר שהמשטרה המליצה להעמידו לדין באשמת שוחד בתיק 4000, הוא שבתקופתו כשר התקשורת, בזק ואלוביץ' רק "הפסידו הון עתק, יש אומרים מיליארדים".

בנאום שנשא נתניהו הוא טען שרפורמת השוק הסיטונאי שהנהיג, מוטטה את מניית בזק ופגעה קשות באלוביץ. זה טיעון שובה...

בתוכנית הטלוויזיה המובילה - אולפן שישי, שידרו קטע קצר מההרצאה שהעברתי בקורס דירקטורים באוניברסיטת תל-אביב. הנושא של ההרצאה הוא השתלטותו המזיקה של שאול אלוביץ' על חברת בזק הציבורית.

לאחר מכן באולפן החדשות, קרן מרציאנו העורכת הכלכלית, בפרשנות מדוייקת המצדיקה לחלוטין...

בוודאי שמעתם בעבר את המשפט עיתוי זה הכל בחיים. משפט זה נכון במיוחד בתחום ההשקעות, שכן לעיתוי ביצוע ההשקעה משמעות קריטית, אשר יכולה להסביר את ההבדל בין הצלחה פנומנלית לבין כישלון אדיר. למשל, שני משקיעים זהים, השקיעו במניות חברת אל-על סכום של מיליון₪ ומימשו כעבור שנה. הר...

שאול אלוביץ' לא יכול להחזיר את החובות העצומים לבנקים והוא מאבד את השליטה בבזק. מדובר בחובות בסך של למעלה ממיליארד שקלים לבנקים, כאשר החובות הללו לא נפרעים כסדרם עוד משנת 2015. זוהי קריסה מהדהדת של מגדל החובות שאלוביץ' בנה בשנת 2010, במטרה להשתלט על בזק הציבורית....

במקרה של הצלחה, חוק התובענות הייצוגיות מעניק תמריצים כלכליים לתובע המייצג ולעורך דינו, בדמות גמול ושכר טרחה. [ראו בסעיפים 22 ו-23 לחוק].

תמריצים כלכליים אלו משקפים את כוונת המחוקק, לרתום את האינטרס הכלכלי הפרטי של התובע ועורך דינו, לשם הגשת תביעות ראויות לטובת הציבור. ת...

ביולי 2014 דיווחו חברות הנדל"ן הציבוריות דורי בניה וקבוצה כי בדוחות הכספיים הקודמים שהוצגו למשקיעים נפלו טעויות רבות! במקום רווחים והון עצמי חיובי (כפי שדיווחו עד לאותו מועד), היו בפועל הפסדים כבדים וטעויות בדוחות בהיקף של למעלה מ-400 מיליון ש"ח!

באופן לא מפתיע, כשהתגלה...

הליך התביעה הקטנה מאפשר להגיש תביעה לבית המשפט הרלוונטי, לפיצוי רק על נזקים שנגרמו לך באופן אישי. זאת כתוצאה מהתנהלות לא חוקית שפגעה בך. בתביעה קטנה לא מתאפשר ייצוג על ידי עורכי דין. התביעה הקטנה היא תביעה אזרחית המוגבלת לתקרת סכום נזק בגובה של עד 33,500 ש"ח - זהו סכום...

כה אמר וורן באפט על מינוף:

"הוא הדרך היחידה של בחור חכם לפשוט את הרגל… אם אתה עושה דברים חכמים ומשתמש במינוף, ואתה עושה טעות אחת לאורך הדרך, היא עלולה למחוק אותך, משום שאפס כפול אפס זה אפס. אבל זה מחזק אותך כשהאנשים סביבך עושים זאת בהצלחה."

לדעתי, לתופעה של מימון עסקאות...

Please reload

Recent Posts

Please reload

Archive

Please reload

Tags

Please reload